توضیح پلیس درباره توقف ثبت دوربینی جرائم در طرح LEZ    

 

 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت توضیحاتی را درباره توقف ثبت دوربینی اجرای طرح LEZ ارائه کرد و گفت: طرح LEZ متوقف نشده و جریمه نداشتن معاینه فنی توسط ماموران انجام می شود.
به گزارش دنیای حفاظت و به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در حاشیه همایش تقدیر از نمونه های ترافیکی که در پلیس راهور تهران برگزار شد، درباره توقف اجرای طرح LEZ گفت: بحث طرح کاهش همچنان در حال اجراست و البته چند روزی ثبت دوربینی جرائم به تعویق افتاد.
او درباره اینکه آیا پلیس پاسخی به نامه وزارت کشور در خصوص انتقاد از توقف ثبت دورببنی جرایم در اجرای طرح LEZ داده یا خیر به ایسنا گفت: این نامه خطاب به پلیس راهور تهران نبوده و اطلاعی از پاسخ به آن ندارم. سردار حسینی اضافه کرد: البته این طرح تعطیل نشده بلکه ثبت دوربینی جرایم موقتا متوقف شده و به زودی ثبت دوربینی آن آغاز خواهد شد، ضمن اینکه مبلغ جریمه 50هزار تومانی برای خودروهای فاقد معاینه فنی توسط ماموران راهور همچنان ثبت می شود.
او با بیان اینکه دریافت معاینه فنی مانند گواهینامه نیست که تنها یکبار دریافت شود، گفت:دریافت معاینه فنی برای خودروهایی که 5سال و بیشتر از تاریخ تولیدشان گذشته اجباری است و باید هر ساله دریافت شود. خودروهای امدادی در حال ماموریت بر اساس قانون می توانند یکسری از تخلفات همچون عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ... را انجام دهند و البته این تخلفات تنها در صورتی لحاظ نمی شود که خودرو در حال ماموریت باشد.
او درباره جریمه خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: بر اساس آمارهایی که ما داریم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی همواره در حال کاهش بوده و البته در این بین کاهش جرایم ناوگان اتوبوسرانی به نسبت ناوگان تاکسیرانی بیشتر بوده است.
رییس پلیس راهور پایتخت، اضافه کرد : البته اگر بخواهیم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی را با توجه به نسبت پیمایش و ترددشان در معابر بررسی کنیم، میزان تخلفات رانندگی این افراد در مقایسه با خودروهای عمومی بسیار کم است.
او با اشاره به همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی گفت:در این همایش از تعدادی از رانندگان نمونه که در یک سال گذشته تصادف و تخلفی نداشته اند، تقدیر شد.
منبع:مجله دنیای حفاظت