توضیح پلیس درباره توقف ثبت دوربینی جرائم در طرح LEZ    

 

 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت توضیحاتی را درباره توقف ثبت دوربینی اجرای طرح LEZ ارائه کرد و گفت: طرح LEZ متوقف نشده و جریمه نداشتن معاینه فنی توسط ماموران انجام می شود.
به گزارش دنیای حفاظت و به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در حاشیه همایش تقدیر از نمونه های ترافیکی که در پلیس راهور تهران برگزار شد، درباره توقف اجرای طرح LEZ گفت: بحث طرح کاهش همچنان در حال اجراست و البته چند روزی ثبت دوربینی جرائم به تعویق افتاد.
او درباره اینکه آیا پلیس پاسخی به نامه وزارت کشور در خصوص انتقاد از توقف ثبت دورببنی جرایم در اجرای طرح LEZ داده یا خیر به ایسنا گفت: این نامه خطاب به پلیس راهور تهران نبوده و اطلاعی از پاسخ به آن ندارم. سردار حسینی اضافه کرد: البته این طرح تعطیل نشده بلکه ثبت دوربینی جرایم موقتا متوقف شده و به زودی ثبت دوربینی آن آغاز خواهد شد، ضمن اینکه مبلغ جریمه 50هزار تومانی برای خودروهای فاقد معاینه فنی توسط ماموران راهور همچنان ثبت می شود.
او با بیان اینکه دریافت معاینه فنی مانند گواهینامه نیست که تنها یکبار دریافت شود، گفت:دریافت معاینه فنی برای خودروهایی که 5سال و بیشتر از تاریخ تولیدشان گذشته اجباری است و باید هر ساله دریافت شود. خودروهای امدادی در حال ماموریت بر اساس قانون می توانند یکسری از تخلفات همچون عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ... را انجام دهند و البته این تخلفات تنها در صورتی لحاظ نمی شود که خودرو در حال ماموریت باشد.
او درباره جریمه خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: بر اساس آمارهایی که ما داریم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی همواره در حال کاهش بوده و البته در این بین کاهش جرایم ناوگان اتوبوسرانی به نسبت ناوگان تاکسیرانی بیشتر بوده است.
رییس پلیس راهور پایتخت، اضافه کرد : البته اگر بخواهیم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی را با توجه به نسبت پیمایش و ترددشان در معابر بررسی کنیم، میزان تخلفات رانندگی این افراد در مقایسه با خودروهای عمومی بسیار کم است.
او با اشاره به همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی گفت:در این همایش از تعدادی از رانندگان نمونه که در یک سال گذشته تصادف و تخلفی نداشته اند، تقدیر شد.
منبع:مجله دنیای حفاظت

باغچه هوشمند با اکوسیستم eve

 

 
اگر به دنبال داشتن یک خانه هوشمند هستید،باید بدانید تنها زمانی این کار معنی می یابد که حیاط و باغچه خود را نیز هوشمند کنید. اکوسیستم eve به شما کمک می کند که توسط تبلت یا گوشی هوشمند خود حیاط خود را کنترل کنید. کنترلر eve با سنسورهای رطوبت adam کمک می کند تا بدین ترتیب eve بتواند تصمیم مناسبی را برای داشتن حیاط و باغچه مناسب اتخاذ نماید. با قرار دادن سنسورهای  adam در تمام دوربین های حیاط می توان eve را طوری برنامه ریزی کرد تا در موقعیت لازم منطقه مورد نیاز را آب یاری کند. و اگر شما از سنسورهای adam استفاده نکنید eve از اطلاعات هواشناسی برای آب دادن استفاده می کند. eve همچنین با استفاده از این اطلاعات آب پاش را در یک روز مشخص روشن می کند تا کار آبیاری انجام شود یا اگر بداند که یک روز بسیار گرم است، از مقداری آب بیشتر استفاده می کند.
منبع: مجله ساختمان هوشمند

نصب دوربین در انبارها و رصد پلیس برای قاچاق کالا

 

 
به گزارش دنیای حفاظت و به نقل از فارس، از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، چعفری دولت آبادی، دادسرای تهران گفت: ایجاد سامانه الکترونیکی تبادل اطلاعات کالاهای قاچاق توسط دستگاه های مسئول برای مبارزه با آن، از جمله موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفته و ضمن اطلاع رسانی پیرامون سامانه های الکترونیکی موجود و سامانه های در دست اجرا در سازمان متبوع، برنامه ریزی جهت دسترسی کلیه دستگاه های مرتبط به این سامانه ها مورد تاکید قرار دارد.مزیت این سامانه ها، نظارت بر انبارها و شناسایی کالاهایی است که به انبارها وارد می شود و از آن جمله سامانه ای، که هم اکنون در شهرستان سمنان به عنوان نمونه و آزمایشی راه اندازی شده است. جعفری الزام صاحبان انبارها به نصب دوربین در محل و مانیتورینگ دوربین ها در مرکز پلیس را راهکار مناسبی در مقابله با قاچاق کالا دانست و گفت که چنین اقدامی موجب خواهد شد از انتقال و نگهداری کالاهای قاچاق در انبار ها جلوگیری شود. وی اشراف اطلاعاتی دستگاه های امنیتی و پلیس بر روی انبارها از طریق اتخاذ اقدامات پیشگیرانه وضعی مانند نصب دوربین ها و همچنین ایجاد سامانه های الکترونیکی تبادل اطلاعات را ضروری خواند که افزایش هزینه و ریسک برای قاچاقچیان را در پی خواهد داشت.
منبع:مجله دنیای حفاظت

آخرین ترموستات هوشمند EMERSON هم اکنون در بازار محصولات HVAC

 

 


بازار ترموستات های هوشمند بار دیگر داغ می شود. emerson تصمیم گرفت تا با معرفی sensi اولین ترموستات وای فای دار خود را معرفی و به بازار عرضه کند استفاده از sensi که با وای فای کار می کند بسیار ساده است . این محصول می تواند جایگزین ترموستات های موجود شود اما به دو باتری AA نیاز دارد. با نصب این ترموستات ، sensi می تواند قابلیت دسترسی و کنترل از راه دور را توسط گوشی هوشمند تبلت یا کامپیوتر فراهم آورد.
سنسی اولین ترموستات وای فای است که می تواند استاندارد مورد نیاز anergy aware را با داشتن کنترل افزایش و کاهش دمای دقیق را تامین کند. این محصول به طور گسترده در بازار فرو ش محصولات HVAC وجود دارد.
منبع:مجله ساختمان هوشمند

 تخت خواب هوشمند

 


تخت خواب قابل تنظیم از دو لایه تشک جهت کنترل الگوی خواب ساخته شده است. اگر شریک زندگی شما خروپف می کند، شما می توانید از طریق کنترل هوشمند تخت خواب روی آیکن خروپف زده تا تخت از طریق جک هوایی پیشرفته زاویه تخت شریک شما را به اندازه 5 درجه تنظیم کند تا حالت خروپف حذف گردد. تخت نیز از تکنولوژی IQ خواب ساخته شده است که الگوهای خواب شما را نظارت کرده و بر اساس آن تنظیمات بهینه برای تشک انجام می دهد. همچنین این تخت خواب هوشمند ضربان قلب ، تعداد تنفس، مقدار زمانی که شما دراز کشیدید یا حرکت کردید و نیز فعالیت های متقابل قبل از خواب مانند ورزش و کافئین برای ارائه نمرات IQ خواب را با استفاده از یک برنامه ارائه می دهد .
منبع:مجله ساختمان هوشمند

پلکو آخرین نوآوری های خود را در نمایشگاه Essen2016 عرضه کرد


پلکو از زیرمجموعه های Schneider Electric یکی از برترین کمپانی های تولید کننده سیستم های نظارت تصویری هوشمند و همینطور پلت فرم های  مدیریت تصاویر امنیتی، آخرین دستاورد خود، خط تولید دوربین های IP و پانورامایی Optera و همین طور نرم افزار مدیریت تصاویر Video Xpert را که جایزه های متعددی برده، در نمایشگاه Essen2016 در آلمان به نمایش درآورد.شرکت Pelco همچنین آخرین اطلاعات خود را در سمیناری در این نمایشگاه در اختیار علاقمندان قرار داد. دوربین های IP و پانورامایی ساخت Pelco شامل مدل های 180، 270و360 درجه ای می باشد. فناوری تصویربرداری پیشرفته ی این دوربین تصاویری زنده و ضبط شده را با چهار سنسور خود بهینه می سازد و آنگاه با ترکیب این تصاویر، یک تصویر پانورامایی مناسب و با کیفیت را در اختیار کاربران قرار می دهد. این دوربین دارای یک فناوریanti-bloom و همین طور پردازش تصاویر اختصاصی می باشد و در عین حال با فناوری Sure Vision 2.0تصاویری با کیفیت بالا در شرایط نوری پایین و بدون خارج شدن از حالت WDR ارائه می دهد. علاوه بر اینها،کاربران می توانند قابلیت های PTZ را در محیط های دلخواه خود به صورت زنده و یا ضبط شده داشته باشند. دوربین های Optera برای زیرساخت های حساس، شهرهای امن و حمل و نقل بسیار مناسب هستند.

پرنده ای که سوژه دوربین مداربسته شد.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی با شگاه خبرنگاران جوان: وقتی دوربین های راهنمایی رانندگی کنجکاوی یک پرنده را بر می انگیزند. پرنده ای در یکی از اتوبان ها به نام hamptonshire از روی کنجکاوی رو به روی دوربین مداربسته ای می رود و در نتیجه تصویر زیر، حاصل این کنجکاوی بامزه می شود.


منبع:مجله حفاظت و ساختمان

سیستم هوشمند شناسایی نشت آب  WALLYHOME

اگر یک سارق بودم احتمالا اول زنگ در را به صدا در می آوردم تا ببینم کسی خانه هست یا نه و بعد تصمیم به سرقت می گرفتم. اگر خط کاری شما هم چنین چیزی است، بهتر است مراقب زنگ های در  وایرلس همراه با دوربین باشید!!!!!

لنز کوچکی که در داخل زنگ کار گذاشته شده است می تواند هر موقع که زنگ در به صدا درآمد، تصاویر را روی SD کارت ذخیره کند. بدین ترتیب از صحنه تصویر برداری می شود. دوربین این زنگ چندان هم بد نیست و رزولوشن 2 مگا پیکسل دارد و با حداقل شدت نور 1 لوکس کار می کند. فقط فراموش نکنید که باتری های AAA نو روی آن بیندازید. این زنگ در دیجیتال وایرلس، وجود برای فاصله تا 30 متر مناسب است.
منبع: مجله ساختمان هوشمند

نوید تکنولوژی 8K در تصاویر آینده سیستم های نظارت تصویری... 


کشور ژاپن انتشار تصاویر تلویزیونی با کیفیت 8K را آغاز نمود!


هنوز بسیاری از کاربران عمومی تنها با نام آن ها HD و FULL HD آن هم بطور شنیداری و بدون اطلاع از معنی دقیق آن ها با خبر بوده و به کل از تکنولوژی های نمایشی همچون کیفیت تصویر و رزولوشن 4K بی خبرند.
هنوز دوربین های بسیار کمی در بازار با این فرمت تصویربرداری یافت می شود و وقتی به بحث گوشی های هوشمند و دوربین های آن ها می رسیم، این تعداد به میزان انگشت شماری در میان هزاران مدل گوشی هوشمند در بازار کاهش پیدا می کند. همچنین تعداد دستگاه هایی که از این تکنولوژی در صفحه نمایش آن ها استفاده شده، همچون دوربین های پیشرفته نظارت تصویری ، از آن نیز کمتر است. در چنین وضعیتی، ژاپن تصمیم با شروع المپیک ریو در برزیل، انتشار تصاویر تلویزیونی  با کیفیت 8K را به منازل آغاز کرد تا تجربه ای وصف نشدنی از مشاهده بازی های المپیک برای آن ها به ارمغان بیاورد.
بد نیست بدانید که 8K کیفیتی 4 برابر قدرتمندتر نسبت به 4K با اندازه 7.680*4.320 پیکسل ارائه می کند.
به این ترتیب به زودی شاهد به تولید و عرضه این رزولوشن ابر پیشرفته در سیستم های نظارت تصویری نیز خواهیم بود.
منبع: مجله حفاظت و ساختمان

نصب 3هزار دوربین کنترل سرعت در راه های کشور


جانشین رئیس پلیس راهور گفت: 3هزار دوربین کنترل سرعت از سوی وزارت راه و شهرسازی در راه های کشور نصب می شود.
  سردار موسی امیری با اشاره به روند کاهشی تلفات ناشی از تصادفات رانندگی، اظهار کرد: با توجه به آمار سازمان پزشکی قانونی در مدت سه ماه نخست سال جاری روند کاهشی را در سوانح منجر به فوت ناشی از تصادفات و اتفاقات رانندگی شاهد بودیم.
این مسئول با اعلام اینکه کاهش تلفات و سوانح رانندگی نیاز به استفاده از ساز و کار بهتر در حوزه ملی ذارد، افزود: امروزه نیاز بوده تا سیستم های هوشمند بیشتر از گذشته به کمک مان بیایند. امیری با اشاره به اینکه برای شتاب دادن به روند کاهشی تلفات جاده ای باید سیستم های هوشمند و دوربین های کنترل سرعت و تصادفات در راه های کشور بیشتر نصب شده و به کمک پلیس درآیند، تصریح کرد: هم اکنون حدود دو هزار کیلومتر از مسیرهای مواصلاتی کشور تحت پوشش دوربین های کنترل سرعت و ثبت تخلفات هستند که باید این تعداد افزایش یابد. وی خاطرنشان کرد: حدود 80هزار کیلومتر راه اصلی در کشور داریم و برای پوشش جاده های پرتردد نیازمند تعداد بیشتری از سیستم های هوشمند هستیم. جانشین رییس پلیس راهور با اعلام اینکه 3هزار دوربین طی سال جاری از سوی وزارت راه و شهرسازی در راه های مواصلاتی اصلی کشور نصب می شود، گفت: هم اکنون بیش از 48درصد کشته شدگان تصادفات خارج از صحنه تصادف در راه انتقال به مراکز درمانی، بیمارستان ها و یا با ورود به بیمارستان ها جان می دهند که در این بخش با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم.
منبع : مجله دنیای حفاظت

یخچال جدید سامسونگ همراه با یک اسمارت فون غول پیکر!

 


این یخچال فریزر همراه با یک تاچ اسکرین وای فای به شما امکان مدیریت محتویات داخل آن را و برقراری ارتباط با خانواده از طریق گوشی هوشمندتان و یا دیگر اپلیکیشن ها می دهد.
تصور کنید در یک فروشگاه هستید و دارید چک می کنید تخم مرغ تمام شده یا نه؟ یخچال/فریزر Family Hub یک جفت دوربین درون خود دارد که هربار درهای آن را باز و بسته می کنید از محتویات داخل آن عکس می گیرد. شما می توانید(از طریق اپ سامسونگ ios یا اندروید) به این عکس ها دسترسی داشته باشید. شما می توانید موزیک و فیلم دلخواه خود را نیز در حین کار در آشپزخانه از طریق این سیستم گوش دهید یا تماشا کنید.
همچنین نمایشگر بزرگ این یخچال با شیشه gorilla طوری طراحی شده که بتواند جایگزین تمام آهنرباهایی باشد که برای یادآوری به دیواره یخچال می چسبانید.
منبع:مجله ساختمان هوشمند